Registrácia webstránok

Veľmi často sa stretávame s ponukou registrácie web stránok do “slovenských vyhľadávačov”, na zvýšenie návštevnosti webu. Prvá časť vety je nezmysel, tá druhá je veľmi dôležitá…

Registrácia: vyhľadávače vs. katalóg
Na Slovensku prakticky neexistujú vyhľadávače. Asi 95% ľudí používa vyhľadávač Google. Ostatné sú bežné katalógy web stránok, ktoré môžu obsahovať aj vyhľadávanie podľa kľúčových slov. Ľudia ale prakticky tieto “katalógy” nepoužívajú pre každodenné vyhľadávanie. Ako to funguje?

Jediný významný vyhľadávač, ktorý sa používa na Slovensku je Google. Ostatné vyhľadávače ako Yahoo, alebo Bing pre Slovákov nie sú veľmi bežné. Google má vyspelý vyhľadávací mechanizmus, a navyše poskytuje možnosť využiť jeho vyhľadávanie aj na iných web stránkach. Prakticky to funguje tak, že ak prejdete na Zoznam.sk a zadáte kľúčové slovo na vyhľadávanie, v skutočnosti budete hľadať prostredníctvom vyhľadávacieho nástroja od Google. Vyhľadávač od Google je možné prepojiť s inými web stránkami. Práve preto je možné, že hoci pri vyhľadávaní používate Váš obľúbený portál, napriek tomu vyhľadávate prostredníctvom Google. Google prakticky vytlačil ostatné slovenské vyhľadávače z trhu a rozhodli sa používať už zabehnutý, ľuďmi používaný nástroj.

Opodstatnenosť katalógov
Slovenské katalógové portály s vyhľadávačmi sú aj napriek tomu dôležité. Prečo? Pretože sa podieľajú na úspechu ostatných slovenských web stránok. Väčšinou totiž ponúkajú katalóg firiem alebo katalóg web stránok, kde je možné bezplatne sa zaregistrovať a pridať Vašu webstránku. Tým, že v katalógu vytvoríte profil a odkaz na Váš web, Google to zaznamená a pridá Vašej stránke lepšie hodnotenie a môže Vašu webstránku posunúť vyššie vo výsledkoch jeho vyhľadávania, dokonca aj na prvé miesto v Google aj bez platenej reklamy. Tým katalógy na Slovensku poskytujú veľkú pridanú hodnotu pre viditeľnosť vášho webu.

Registrácia do katalógov
Registrácia do katalógov vyžaduje splnenie určitých pravidiel, ktoré by ste mali, ak sa rozhodnete registrovať sami určite dodržať:

  • vyhľadať najprv kvalitné katalógy, ktoré Vám zvýšia rating a čo najlepšiu pozíciu v Google
  • pripraviť si údaje, ktoré budete pri registrácii potrebovať (názvy, popisy, kľúčové slová a podobne)
  • pripraviť si firemné údaje a grafiku (napríklad logo spoločnosti)

Okrem vyššie zmieňovaných podkladov k registrácii je potrebné tiež poznať ako slovenské katalógy fungujú a ako údaje registrovať tak, aby ste sa prepracovali vo vyhľadávačoch čo najvyššie. Túto námahu i možné pochybenia si však môžete ušetriť a nechať túto aktivitu na nás.

Zaregistrujeme Vás v 10 slovenských katalógoch
rýchlo, profesionálne a kvalitne.

Po registrácii Vám dodáme prístupové údaje pre následnú úpravu údajov.